Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii, aby działać zgodnie z oczekiwaniami (np. utrzymywać połączenie).

Zobacz nasze kampanie

Pomoc emergency w kryzysie

Pomoc emergency w kryzysie

PMM Vasco Emergency Team to grupa szkolona do pracy w warunkach ekstremalnych, zgodnie ze standardami WHO w klasyfikacji EMT-1. Takich grup na świecie jest zaledwie 7. W jej składzie znajdą się lekarki, ratownicy i pielęgniarki o uzupełniających się specjalizacjach.
Syria

Syria

Syryjczycy mieszkający w obozach zlokalizowanych w Syrii, Iraku i Libanie są szczególnie narażeni na ekstremalne warunki pogodowe. Z każdą zimą pogłębiają się trudności mieszkańców obozów dla uchodźców wewnętrznych. W poprzednich latach ulewne deszcze powodowały uszkodzenia namiotów, a zimno tylko potęgowało cierpienie przesiedlonych Syryjczyków.
Protezy dla okaleczonych dzieci i kobiet w Syrii

Protezy dla okaleczonych dzieci i kobiet w Syrii

Od początku wojny ponad 200 tys. osób zostało okaleczonych podczas wybuchu. Wśród rannych po amputacjach są dzieci. To ofiary bombardowań i wybuchów min. Często spędzają czas w izolacji, bez szans zdrowego poruszania się. Pomóżmy im być dziećmi, dzięki szansom, jakie daje proteza.
SOS Ukraina

SOS Ukraina

Docieramy z pomocą do Ukrainy od 6 dnia inwazji. Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, zbieramy informacje o potrzebach i reagujemy na nie. Do tej pory wysłaliśmy kilkaset palet z zaopatrzeniem – niezbędnymi opatrunkami, zestawami chirurgicznymi i aparaturą do ratowania życia.
Walka z głodem

Walka z głodem

Walczymy ze skrajnym niedożywieniem u dzieci poniżej piątego roku życia między innymi w Etiopii, Senegalu i Tanzanii. Wspieramy lokalne ośrodki zdrowia i oddziały leczenia niedożywienia, dostarczając im wiedzę, sprzęt i odżywki terapeutyczne.
Mama, dziecko i podstawowa opieka

Mama, dziecko i podstawowa opieka

Kobiety ciężarne i niemowlęta są wrażliwymi grupami, które szczególnie odczuwają uchodźczą tułaczkę, klęskę głodu czy zimna. W krajach, gdzie brakuje środków na finansowanie służby zdrowia, kobiety ciężarne są zdane same na siebie. Zapewniamy im opiekę.
SOS Gaza

SOS Gaza

Krytyczna sytuacja humanitarna panuje obecnie w Strefie Gazy. Życie każdej przebywającej tam osoby jest zagrożone zarówno przez bombardowania, jak i rozprzestrzeniające się choroby, brak leków, karetek, pomocy medycznej, wody i żywności. Według Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy, na terenie enklawy zginęło ponad 10 tysiecy osób, a 4 na 10 z nich to dzieci. Polska Misja Medyczna razem z wieloletnim partnerem, organizacją Terre des Hommes Italia oraz Palestinian Medical Relief Society będzie dostarczać osobom, które straciły swoje domy, podstawowe produkty pozwalające przetrwać nadchodzącą zimę: koce, materace oraz ciepłe ubrania.