Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii, aby działać zgodnie z oczekiwaniami (np. utrzymywać połączenie).

Wspieramy pracę lekarzy z całego świata

Od ponad 20 lat niesiemy pomoc medyczną w najbardziej potrzebujących społecznościach świata. Dotarliśmy do około miliona osób w 30 krajach na 5 kontynentach. Misje planujemy tak, by prowadziły do trwałych, pozytywnych zmian – dostarczamy sprzęt i wspieramy lokalny potencjał, szkoląc personel medyczny oraz mieszkańców.

Działając z Misją, pomagasz tam, gdzie potrzeby są największe

Zapewnienie opieki zdrowotnej

Dbamy o to, by społeczności w regionach pogrążonych w kryzysie miały dostęp do podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej.

Opieka medyczna dla uchodźców

Docieramy z pomocą medyczną do tych, którzy musieli uciec. Oferujemy opiekę w obozach uchodźczych, także nieformalnych.

Reagowanie na nagłe kryzysy

Niesiemy pomoc medyczną ofiarom konfliktów zbrojnych, kataklizmów i katastrof – budujemy PMM Vasco Emergency Team.

Dążenie do poprawy życia

Swoim działaniem dążymy do wprowadzenia trwałych zmian w potrzebujących wsparcia społecznościach.

Poznaj naszych medyków

Wspieraj ich w niesieniu pomocy

Sana

Sana współpracuje z nami od blisko czterech lat. W obozach uchodźczych w Irackim Kurdystanie, realizuje jeden z wielu podstawowych elementów pomocy humanitarnej – zapewnia opiekę dentystyczną uchodźcom.

Renata

Wspólnie z Renatą kilkukrotnie realizowaliśmy misje w Ugandzie i Mjanmie, gdzie pracowała w roli specjalistki chirurgii ogólnej. Aktualnie przyczynia się do powstania naszego zespołu PMM Vasco Emergency Team, jako koordynatorka medyczna.

Beata

Z Beatą pracowaliśmy na misji w Jordanii i Tanzanii, gdzie wspierała zespół swoim doświadczeniem z zakresu ginekologii i położnictwa. Beata na co dzień pracuje m.in. w bydgoskim szpitalu MSWiA.

Ligia

Na co dzień działa na rzecz Humanity and Inclusion w Bogocie, naszym kolumbijskim partnerem. Jej poczucie odpowiedzialności i empatia są szczególnie ważne w pracy z osobami, które nie mają dostępu do usług zdrowotnych. Jako ginekolożka ma już pięcioletnie doświadczenie w opiece nad migrantami.

Marina

Nazywam się Marina, od pierwszych dni wojny zajmowałam się udzielaniem pomocy medycznej ludności Charkowa i obwodu charkowskiego. Obecnie pracuję jako lekarz mobilnej kliniki na nieokupowanych terytoriach obwodu charkowskiego.

Mykyta

Nazywam się Mykyta, pracuję jako pielęgniarz w centrum ratownictwa medycznego. Jestem również członkiem personelu medycznego mobilnej kliniki " Polskiej Misji Medycznej", świadczącej pomoc medyczną na okupowanych terytoriach. Mieszkańcy terenów wiejskich mają ograniczone możliwości uzyskania pomocy na dobrym poziomie, dlatego jestem tutaj, aby im pomóc.

Gabriela

Dr Sarmiento Sánchez specjalizuje się w ginekologii położniczej i realizuje naszą misję w Wenezueli, gdzie od sześciu lat udziela pomocy kobietom, które przybywają do szpitala w Rubio.

Alex

Zaangażowanie i pełne empatii oddanie ratowaniu życia matek i noworodków jest na wagę złota. Alex pomimo wyzwań i trudności jakie napotyka w swojej karierze położniczej, zawsze na pierwszym miejscu stawia służbę kobietom i ich dzieciom.

Zobacz jak realizujemy Misję

dzięki zebranym przez Ciebie funduszom

Mapujemy

Badamy potrzeby dotkniętych kryzysem społeczności i nawiązujemy relację z lokalnymi partnerami.

Zbieramy

Organizujemy fundusze, aby udzielić pomocy w wybranym regionie i zrealizować najważniejsze dla projektu cele.

Dostarczamy

Zapewniamy placówkom medycznym najpotrzebniejszy sprzęt medyczny, leki i szczepionki. Szkolimy.

Budujemy pomoc

Nasza pomoc zostaje w miejscu, w którym jej udzieliliśmy. Personel zdobywa wiedzę i otrzymuje brakującą aparaturę.

Obserwuj pracę lekarzy z całego świata

na naszych profilach społecznościowych

Aktualności